Additional information
| Shipping Weight | 32 oz |
|---|---|
| Shipping Dimensions | 7 × 7 × 6 in |
| Weight | 32 oz |
| Dimensions | 7 × 7 × 6 in |
| Manufacturer | AlumiGlo |
| Connection Type | M14 |
| Operating Voltage | NA |
| Dimmable | No |
| Material | Aluminum |
| IP Rating | IP 66 |
| Product Dimensions | 5.25" x 1.25" x 2.25" |
| Product Weight | 1.1lbs |
| Warranty | 1 Year Limited |

Seems like a much better driver than the old ones. This one seems to be sealed better. I’ve had 2 old ones fail on me