Additional information
| Shipping Weight | 16 oz |
|---|---|
| Shipping Dimensions | 9 × 8 × 1 in |
| Weight | 16 oz |
| Dimensions | 9 × 8 × 1 in |
| Manufacturer | AlumiGlo |
| Connection Type | S4 or X2 |
| Operating Voltage | 12VDC-36VDC |
| Product Dimensions | 11" x 1" x 1" |
| Product Weight | 1.5oz |
| Warranty | 1 Year Limited |

Great buy!